середу, 29 серпня 2012 р.

portpholio


ПОРТФОЛІО ПРОЕКТУ

Назва проекту "Ознаки рівності трикутників"

Назва навчальної теми

Трикутники

Основний та другорядні навчальні предмети

Математика, інформатика, історія


Вік учнів, клас 13-14 років


Стислий опис проекту


План

Проект «Ознаки рівності трикутників» створюється з метою розширити знання учнів про ознаки рівності трикутників, про вчених, які внесли вклад в розвиток вчення про трикутник, про його роль і використання в оточуючому нас світі. Робота над проектом передбачає розвиток уміння учнів працювати в мережі Інтернет, з різними джерелами інформації, формування навичок обробки та систематизації інформації, уміння створювати презентацію своєї роботи та доповідати перед аудиторією. Учні класу діляться на три групи. Учні першої групи досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються, що означає термін «Трикутник», які вчені займалися дослідженнями трикутників, які зроблено відкриття тощо. Результатом цієї роботи є таблиця (шкала часу), яка відображає розвиток вчення про трикутник, оформлена у вигляді презентації. Учні другої групи досліджують інформацію про різні види трикутників, їх елементи, властивості та ознаки, працюють з різними моделями трикутників , а результат своєї діяльності оформлюють у вигляді буклету (бюлетеню) про трикутник. Учні третьої групи проводять опитування серед батьків, вчителів, громадськості з питання «Де крім математики, зустрічається слово «Трикутник» ?». за результатами опитування діти шукають інформацію в Інтернеті щодо цих понять, тверджень та вчень. Хід та результати дослідження учні розміщують у вікі-статті.

Навчальні цілі

По закінченню навчального проекту учні мають: - розпізнавати різні види трикутників; - формулювати означення різних видів трикутників та елементів трикутника; - практично використовувати властивості трикутників при розв’язуванні задач; - формулювати властивості рівнобедреного, прямокутного трикутників - доводити ознаки рівності трикутників, властивості і ознаки рівнобедреного трикутника, властивості кутів трикутника, властивості зовнішнього кута трикутника - познайомитися з історичними відомостями про трикутники - дослідити, як люди використовують трикутники в своїй життєдіяльності. - навчитися шукати, збирати, узагальнювати інформацію, планувати свою діяльність, - формуватимуться вміння виступати перед аудиторією, формулювати свої думки коротко і ясно, вміння ілюструвати свої думки, - при створенні публікації, презентації, вікі-статті, блогу розвивати вміння аналізувати та вибирати необхідну інформацію, ілюструвати науковий текст, використовувати закон про авторське право. При створенні веб-сайту формувати навики електронних комунікацій - Навички 21 сторіччя: в учнів будуть розвиті навичкі критичного мислення і вміння вирішувати проблеми; комунікативні навички та навички співробітництва; вміння працювати з інформацією, медіа та комп’ютерні навички, буде розвита інформаційна грамотність IКT – грамотність (Грамотність у галузі інформаційно-комунікаціних технологій), коли учні будуть оформлювати кінцевий продукт. Учні опанують життєвими та кар’єрними навичками, гнучкістю та пристосовуваністю коли вони працюють разом в групах, навичками ініціативи та самоспрямованісті. Отримають навички лідерства та відповідальністі при роботі в групах.

Опис оцінювання На початку проекту проводиться: діагностика навчальних потреб учнів діагностика рівня їх фактичних знань з Опитувальника. Під час проведення проекту: анкетування для поділу учнів на групи оцінювання Інтернет-ресурсів, оцінювання презентацій, контроль вивчення теоретичних питань. По завершенні проекту самооцінювання, взаємооцінювання, оцінювання презентації, оцінювання брошури, оцінювання вікі-статті, оцінювання рівня знань учнів з теми, оцінювання командної роботи, оцінювання вміння брати участь в обговореннях, оцінювання навичок спілкування, повноти виступів творчого підходу.


     

Діяльність учнів


При вивченні теми учні мають провести анкетування однолітків, спостереження, опитування, дослідження. З’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичокздійснюється за допомогою З-Х-Д таблиці та обговорення вступної презентації.
Електронна пошта, чати, миттєві повідомлення, передавання голосу через Інтернет дозволяють учням спілкуватися з партнерами з різних країн світу через Інтернет.
Блоґи, вікі та онлайн-документи для спільного редагування дозволяють учням співпрацювати в проектах завдяки тому, що учні діляться своїми роботами та коментують роботи інших в режимі онлайн.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище    Ріта Кравцова

Фах, навчальний предмет   вчитель математики, геометрія

Навчальний заклад    Валківський ліцей ім. О.Масельського

Місто\село, район, область  місто Валки Харківської області

Контактні дані  0662936732

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу 22.08-29.08

Місце проведення тренінгу Валківський ліцей ім.О.Масельського Валківської районної ради Харківської області 


Тренери Шаповал Наталія Миколаївна


1 коментар:

  1. Проект в цілому цікавий.Вчитель володіє навичками роботи з інтернет ресурсами , вміє поєднувати методи роботи, які викликатимуть зацікавленість учнів в процесі навчання .

    ВідповістиВидалити